JAK ORIGINÁLNĚ DAROVAT PENÍZE

Darovat peníze není zrovna originální nápad, ale jsou situace, kdy nemáme jinou možnost, nebo si obdarovaný sám přál finanční obnos, za který si sám koupí věc, která je mu milá, či potřebná. Dá se tak vyhnout situacím, kdy se nám nepodaří darovat vhodný dárek, nebo se sejdou dva stejné, či podobné dárky na jedné oslavě.

Takže, darovat peníze lze i originálně, nejen v obálce.

Na internetu kolují různé tipy, jak na to. Sesbírala jsem pár nápadů a tady je máte:

 1. Obnos, který chcete darovat, rozměňte na drobné mince. Těmi potom můžete "nakrmit" klasické keramické "prasátko", láhev (pozor, musí mít široké hrdlo), kupte truhličku (květinářství, dárkové předměty nebo truhlářství). Hezky bude vypadat, pokud mince předem vyčistíte - například je přes noc necháte namočené v roztoku prášku na praní, použijete "Sidol", popřípadě využijete přípravek na čištění stříbra.

  prasatko truhlička

 2. Obnos, který chcete darovat, si v bance nechte rozměnit na drobné bankovky, nejlépe různých hodnot. Ty potom uprostřed převažte provázkem, vytvořte malé "motýlky" a nechte si je v květinářství naaranžovat do kytice. Je možné darovat také malý stromek v květináči a "motýlky" naaranžovat na něj.

  kyticekyticekytice

 3. Obnos, který chcete darovat, si v bance nechte rozměnit na drobné bankovky - nejlépe různých hodnot. Ty potom uprostřed převažte provázkem, vytvořte malé "motýlky", svažte je k sobě provázkem a v papírnictví kupte papírového draka. Svázané bankovky přivažte místo "ocasu". Draka pečlivě zabalte.
 4.  
 5. Kupte "klipart" - obraz, který se skládá jen ze skla, podkladové desky a kovových úchytek (běžně k dostání v hobbymarketech - cena od 20Kč do 600Kč podle velikosti). Obraz rozdělejte, naaranžujte bankovky, přikryjte sklem a zajistěte kovovými úchytkami (celý postup zvládne i dítě školou povinné). Efektně vypadají bankovky různé hodnoty. Obraz pečlivě zabalte.

  obraz

 6. Nejpracnější je nalepení mincí lepící pistolí na jakýkoliv předmět - můžete využít polystyrénové koule, srdíčka atd.
   
 7. 3 skořápky z velkých ořechů natřít na zlato do každého dát 1.000,- a do celofánového pytlíčku přidat přání
   
 8. Vyrobit krabičku, ve které budou peníze naskládané stejně jako papírové ubrousky.Když se jedna bankovka vytáhla, popotáhla další ven z krabičky
   
 9. Koupit nějaké dětské autíčko - většího (20cm) "angličáka" s otvíracím kufrem a do toho kufru dát penízky
   
 10. Koupit větší dětský kufřík a z nastříhaných novin udělat balíčky bankovek i s páskami. Nahoru nastrkáme bankovky opravdové, jako ve filmech o podvodu. Obdarovaný vydechne úžasem nad množstvím peněz, než zjistí, že většina je jen nastříhaný papír.
   
 11. Ratanovou truhličku, v ní nasypané čokoládové mince a mezi tím v průhledné zapečetěné zkumavce srolované papírové peníze.
   
 12. fotoalbum a místo fotografií jsou v albu peníze
   
 13. plátěný pytlík, nebo měšec z koženky, naplnit drobnými mincemi, pro lepší efekt se na pytlík může nastříkat znak pro dolar, logo banky, nebo nápis „něco do začátku“ apod.
   
 14. Zcela jednoduchý nápad - zakoupit peněženku a vyplnit bankovkami

  peněženka

 15. Pokud vlastníte starou disketu k počítači. Opatrně sejmout z diskety kovoý horní kryt a nasunout ho na složenou bankovku.
 16. disketa

 17. Bankovku složit do tvaru malé košile. Návod ke stažení ve formátu Word (.doc) - ZDE
   
 18. Lze použít i obyčejné přáníčko a ozdobit bankovkami, přivázanými k přáníčku

  pranicka

Nápadů by se našlo asi více, ale tak alespoň pár...

Lze zakoupit i knihu z Vydavatelství Anagram - Velká kniha dárků z peněz (kolektiv autorů) cena 179,-